Twórcy stacji podkreślają, że jest to niewątpliwie kanał telewizyjny, który ma misje i jej zrealizowania będzie się konsekwentnie trzymał. Jednakże zakładają także że może się ona sukcesywnie poszerzać, aby zapewniać jak najlepsze materiały telewidzom zainteresowanym jazzem. Zresztą ekipa stacji podkreśla także że chce zagospodarować do tej pory jałowe tereny telewizyjne, które coraz częściej rezygnują z kultury na rzecz taniej rozrywki przeznaczonej dla każdego, czyli zasadniczo dla nikogo. Chcą pokazać, że w telewizji jest miejsce na tak wysublimowaną formę kultury, jaką jest muzyka jazzowa — zarówno tę tradycyjną, o której często zapominamy, jak i tę nowoczesną lepiej znaną, ale często także nie do końca odkrytą.

Dzięki stacji JAZZ Television muzyka tego typu będzie miała nowy kanał dotarcia zarówno do fanów, jak i osób, które do tej pory jazzem niekoniecznie się interesowały. Jest to o tyle ważne, że jakiś czas temu muzycy, krytycy oraz fani jazzu wycofali się z telewizji na rzecz internetu, radia oraz gazet tradycyjnych. Nadeszła więc pora na zmiany. Kanał chce dawać możliwość nie tylko słuchania muzyki, ale także samych jazzmanów, których nieczęsto można oglądać na małym ekranie.

Miejmy nadzieję, że powstanie tego typu telewizji będzie jaskółką nadchodzących zmian zarówno jeśli chodzi o jazz w mediach komercyjnych, jak i inne nieco zaniedbane w tych miejscach gatunki muzyczne.