W tym roku we Wrocławiu zagrali m.in. legendarny awangardowy big-band Sun Ra Arkestra, trębacz Keyon Harrold, wokalistka i pianistka Kandace Springs, a także jazzmani polscy, a także jeden z najsłynniejszych polskich pianistów, Leszek Możdżer.

55. Santander Jazz nad Odrą Festival odbył się we Wrocławiu w dniach od 26 do 30 kwietnia. Wystąpili ponadto także Kuba Stankiewicz, Tubis Trio, Trio, Piotr Wojtasik, Adam Bałdych Quartet, Lars Danielsson and Santander Orchestra, Kuba Więcek Trio, Jaskułke Sextet, Havana Dreams itd. Bilety rozeszły się bardzo szybko, ale można było skorzystać też z darmowej strefy plenerowej i uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących.

Jazz nad Odrą Festival to ceniony polski festiwal jazzowy organizowany we Wrocławiu od 1964. Do 1989 r. był imprezą studencką, obecnie jego organizatorem jest Biuro Festiwalowe Impart, Fundacja Jazz nad Odrą i Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Oddział Wrocław.

Festiwal cieszy się niezmiennie prestiżem - jest ceniony zarówno przez krytyków, jak i fanów oraz artystów i jest niezwykle ważnym wydarzeniem na polskiej scenie muzycznej. Wystąpili na nim najsłynniejsi polscy jazzmani i artyści (np. Czesław Niemen, Edyta Bartosiewicz), a także gwiazdy światowej sceny jazzowej. Miłośnicy innych stylów również znajdą tu coś dla siebie - na festiwalu występują przedstawiciele także innych gatunków muzycznych.

Lena.k, f:Free-Photos/Pixabay