W ubiegłym roku 37 procent ankietowanych było na koncercie, 28 procent na wystawie w muzeum i galerii sztuki, a jedna piąta obejrzała spektakl w teatrze. Według autorów raportu odsetek osób korzystających z oferty teatralnej był najwyższy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza.
Uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta w głównej mierze uzależnione jest od wykształcenia. Im wyższe, tym częściej realizowane są potrzeby kulturalne.

Trzy piąte badanych przyznało, że przeczytało w zeszłym roku choć jedną książkę, choć przeważnie było to więcej lektur. Prawie połowa respondentów deklarowała regularne chodzenie do kina.

Korzystanie z internetu w celach niezwiązanych z pracą to rozrywka ponad 60 procent Polaków, a liczba ta rośnie z roku na rok. Nie stronimy również od towarzystwa: siedem na dziesięć osób urządziło w 2013 roku przyjęcie dla znajomych, w tym 60 procent więcej niż raz. Połowa Polaków odwiedziła też restauracje, z czego dwie piąte przynajmniej kilka razy.Opracowanie: MW (pisanie-tekstow.xyz), fot. NFM Wrocław