Colours of Ostrava odbywa się od 2002 roku w Czechach, w Ostrawie. Co ciekawe, w 2012 zaczęto organizować go na obrzeżach miasta – w postindustrialnym kompleksie huty Dolní Vítkovice. Wydarzenie jeszcze zyskało, gdyż koncerty w takim miejscu robią ogromne wrażenie!

Podczas festiwalu można posłuchać nie tylko jazzu. To impreza muzyczna wielogatunkowa, na której występują artyści z całego świata. Wydarzenie uhonorowano m.in. czeską nagrodą Anioła (Anděl) jako „Wydarzenie muzyczne roku 2005 i 2006”. To nie wszystko – w latach 2004-2006 zostało uznane za najlepsze wydarzenie muzyczne przez Akropolis Live Music Awards) w kategorii „Koncert/festiwal roku”. To ogromne wyróżnienie!

W 2019 roku odbędzie się już siedemnasta edycja! W poprzednim roku zorganizowano ponad 350 punktów programu, nie tylko koncerty, ale także filmy, wystąpienia teatralne, panele dyskusyjne, warsztaty itd. na 21 scenach.
Zdecydowanie warto wybrać się na tę imprezę, tym bardziej, że do czeskich sąsiadów nie mamy daleko. W najbliższej edycji wystąpią m.in. Kronos Quartet, Ólafur Arnalds, Hiromi czy też Sons of Kemet XL.

Kar, foto:Hanahanana/Pixabay