Cykl organizuje Dom Kultury KADR wraz z Fundacją EuroJAZZ. Koncerty muzyki jazzowej to tylko jedna z atrakcji przewidzianych przez organizatorów. Planowane są także seanse filmowe.

Planowane są projekcje między innymi dokumentów zrealizowanych przez Andrzeja Wasylewskiego „Better Luck Next” oraz serialu „Jazzowe dzieje Polaków”. Jeśli zaś chodzi o koncerty, to na scenie mają pojawić się między innymi: Aga Zaryan, Sławek Jaskułke Sextet, String Connection czy Kuba Więcek Quartet. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 8 kwietnia. W jego trakcie zostanie zaprezentowany przywołany już wcześniej film „Better Luck Next”. Ponadto Aga Zaryan wystąpi ze specjalnie na tę okazję przygotowanym koncertem składającym się wyłącznie z kompozycji Billie Holiday.

Usłyszymy więc jednakowo nastrojowe bluesy, ballady oraz utwory swingowe. Aga zapewnia, że będzie nie tylko delikatnie i subtelnie, ale i z pazurem. Wokalistce towarzyszyć będzie pianista i kompozytor Michał Tokaj współpracujący z czołowymi wokalistami oraz zespołami jazzowymi w Polsce i na świecie. Na scenie zobaczymy także kontrabasistę Sławomira Kurkiewicza oraz Roberta Majewskiego, który zagra na trąbce. Organizatorzy zapewniają, że zależy im aby wydarzenie pojawiało się cyklicznie i przyciągało rzesze wielbicieli jazzu oraz osoby, które chcą się zapoznać z tym gatunkiem muzycznym.

(mm / fot. pixabay)