Tym razem prezentujemy festiwale jazzowe organizowane w maju - wybierz się do Paryża lub Drezna na muzyczną ucztę!

Saint Germain de Pres Jazz Fesitival
Festiwal organizowany w Paryżu odbywa się w każdego roku w maju. Na niezwykłych koncertach można posłuchać także młodych wykonawców, głównie z Francji, ale nie tylko. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 16-27 maja. Na festiwalu wystąpili m.in. Norah Jones, Kenny Barron i wielu innych cenionych artystów.

W ramach eventu odbywają się różne imprezy, m.in. program codzienny, wieczory, konkurs młodych talentów, jazz amatorów itd., a dodatkowo organizowane są wystawy fotograficzne, spotkania autorskie itp. Saint Germain des Prés Jazz Festival uznaje się za skarb kultury.

Dixieland Festival Dresden
Od 19 do 26 maja potrwa z kolei festiwal jazzowy w Dreźnie - musisz zatem wybrać imprezę, w której chcesz wziąć udział, gdyż terminy się pokrywają. Ten festiwal również odbywa się każdego roku - Dixie to już majowa tradycja dla mieszkańców Drezna oraz fanów jazzu i swingu! Zobacz, jak grano podczas poprzednich edycji, np.
https://www.youtube.com/watch?v=TSONeb5sA3I

Warto dodać, że Dixieland Festival Dresden odbywa się w różnych miejscach na terenie miasta, ale w każde z nich łatwo dojedziesz autobusem lub tramwajem.

Brussels Jazz Weekend
A może weekend jazzowy w Brukseli? Potrwa w dniach 24-26 maja 2019 r. i będzie świetną okazją również do zwiedzanie stolicy Belgii i siedziby Unii Europejskiej.

Kkw.f:Free-Photos/Poxabay