Już 24 kwietnia bieżącego roku miłośników jazzu czeka nie lada gratka. Laureatka wielu prestiżowych nagród muzycznych, wśród których znajdziemy między innymi Grammy oraz NEA Jazz Masters Award. Blisko współpracująca z najbardziej znanymi osobistościami jazzowego światka takimi jak Sonny Rollins, Dizzy Gillespie, Max Roach Dexter Gordon czy Thad Jones czarować będzie swoim głosem oraz kompozycjami polskich fanów. Dee Dee znana jest także z wielu kreacji, które stworzyła w spektaklach scenicznych oraz musicalach.

Jest to, jak widać artystka wszechstronna, która nie unika ciekawych wyzwań niemających bezpośredniego związku z jazzem. W Katowicach jednak zaprezentuje program stricte jazzowy pochodzący z jej najnowszej płyty wydanej we wrześniu ubiegłego roku. Wydawnictwo zatytułowane znamiennie „Memphis… Yes, I’m Ready” zdecydowanie odkrywa muzyczne korzenie Dee Dee oraz wszystko to, co ukształtowało jej wrażliwość od czasów młodzieńczych. Całość została w dużej mierze zainspirowana audycjami radiowymi ojca Dee Dee.

Wokalistka w wywiadach podkreśla, jak osobistym przeżyciem było dla niej nagrywanie płyty w studio w Memphis. Podczas chwil spędzonych w studio muzycznym pojawiał się u niej cały wachlarz emocji, który spowodowanym był licznymi wspomnieniami artystki — to wszystko przełożyło się na niezwykły materiał, jaki możemy usłyszeć na płycie i już 24 kwietnia w Katowicach.